fbpx

Ostukorv


Sinu ostukorv on tühi.
X
Tootekood: 78-121500

BORT OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoos

Müügihind allahindlusega
Al.80,00 €
  
-
Hind / kg:
Kirjeldus

Immobilisatsioon on levinud vigastuste ja nikastuste ravimisviis, mis kiirendab oluliselt raviprotsessi ning vähendab tekkida võivaid lisavigastusi. Ortoos toetab kahjustada saanud koestruktuure (liigesed, sidemed, liigesekapslid, kõhred). BORT OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoosiga saate hoida õlaliigest ja küünarnukki mugavalt ja turvaliselt keha lähedal.

SUURUSE VALIMINE
Valige suurus vastavalt mõõdutabelile 

Suurus  Käsivarre ümbermõõt Käe pikkus
0-S 26 - 32 cm 48 - 52 cm
1-M 28 - 34 cm 50 - 56 cm
2-L 32 - 40 cm 54 - 60 cm
3-XL 38 - 40 cm 58 - 68 cm

 

 

KASUTAMINE
OmoBasic® õla-ja küünarvarre ortoosi peaks teile peale panema spetsialist. 1. Asetage vigastada saanud käsi läbi ortoosi ning tõmmake see nii kõrgele, et sõrmeotsad oleksid väljas. Seejärel tõmmake teise käega ortoosi ülespoole, õlaliigese suunas. Veenduge, et te ei tõmbaks seda õlaliigese pealt liiga tugevasti. Nüüd juhtige õlarihm ümber õlgade ja kaela keha esipoole suunas. 2. Painutage vigastada saanud käsi küünarnukist 90° alla, v.a arsti muul soovitusel. Käsivarre stabiliseerimiseks juhtige õlarihm randme alt läbi ning seejärel kinnitage takjakinnisega. 3. Juhtige käe osa külge kinnitatud keharihm käest eemale, ümber selja selle käe suunas, mida immobiliseeritakse. Seejärel tooge rihm keha ja käsivarre vahelt ettepoole, ümber õlavarre ning seejärel ümber keha. 4. Nüüd kinnitage ning veenduge, et ortoos oleks kindlalt paigas.

NÄIDUSTUSED
Enne ja pärast operatsiooni, traumajärgne kasutus, näiteks nikastuste, nihestuste, õlavarreluu murru, abaluu murru, õlalihaste rebendi korral.

VASTUNÄIDUSTUSED
Perifeersete arterite oklusiivsed haigused (PAOD), lümfidrenaaži häired ja ebaselged pehmete kudede paistetused kohaldatud toest eemal, tunnetuse kadumine, vereringe probleemid ning nahalööve ravitavas kehapiirkonnas.

KOOSTIS
49% puuvill 23% Pur-Ester 22% polüamiid 4% elastodieen 2% polüester

OLULINE TEADA
Toode on mõeldud kasutamiseks ainult ühele inimesele. Kui peate arsti soovitusel kandma ortoosi ka öösel, siis vältige vereringe takistamist. Kui tunnete tuimust, eemaldage tugi või laske see lõdvemaks. Kui teil esinevad jätkuvad kaebused, konsulteerige arstiga.

HAIGEKASSA SOODUSTUS
Trauma või operatsiooni korral on antud ortoosi võimalik osta digiretsepti alusel Eesti Haigekassa poolse soodustusega (90%) Tervise Abi kauplustest üle Eesti!